Skuteczna eliminacja mszyc w uprawach warzyw, gdzie brakuje zarejestrowanych, tradycyjnych insektycydów

W związku z dużymi restrykcjami dotyczącymi dopuszczania do obrotu i stosowania chemicznych środków ochrony roślin, do zwalczania wielu szkodników wciąż nie ma żadnych zarejestrowanych insektycydów.

Problem ten dotyczy m.in. zwalczania mszyc w kilku ważnych gatunkach roślin warzywnych, zwłaszcza po znacznym ograniczeniu od 2015 roku zakresu stosowania najbardziej popularnego środka mszycobójczego – Pirimoru 500 WG.

Siltac EC jest produktem, który „wypełnia luki” w programach ochrony roślin warzywnych – czyli tam gdzie brakuje zarejestrowanych środków do zwalczania mszyc.

Na przykład, dotyczy to zwalczania większości gatunków mszycy na marchwi, mszycy burakowej na bobie. W uprawach tych Siltac EC wykazuje działanie mszycobójcze podobne lub lepsze niż stosowany do 2014 roku Pirimor 500 WG.

Mszyca burakowa na bobie (fot. dr M. Rogowska)

Mszyca burakowa na bobie (fot. dr M. Rogowska)

Marchew zasiedlona przez mszyce (fot. dr M. Rogowska)

Marchew zasiedlona przez mszyce (fot. dr M. Rogowska)

 

Siltac EC znakomicie nadaje się do eliminowania mszyc w uprawach kopru.

Jest to niszowa uprawa jednak jej powodzenie zawsze zależy od skutecznej walki z mszycami. Należy podkreślić, że w uprawie kopru jest mała ilość obecnie zarejestrowanych chemicznych środków owadobójczych. Stąd też Siltac EC staje się nieodzownym narzędziem w uprawie tej rośliny.

Siltac EC doskonale zastępuje tradycyjne środki w walce z mszycami na marchwi, bobie oraz na koprze.

Powrót

Masz pytanie?

Zapytaj eksperta Ukryj
crop@icbpharma.com
+48 531 707 704