Siltac EC – niezawodny preparat do ochrony przed przędziorkami. Wywiad z plantatorem roślin jagodowych Stanisławem Trzonkowskim.

Stanisław Trzonkowski - zdjęcie

Gospodarstwo Stanisława Trzonkowskiego o powierzchni 517 ha położone jest w północno-wschodniej części województwa podlaskiego. Jest firmą rodzinną, w której uprawia się porzeczkę czarną (316 ha), aronię (160 ha), rokitnik (33 ha), porzeczkę czerwoną (8 ha), różę owocową (3 ha). Wyprodukowane tutaj owoce sprzedawane są od wielu lat dla największych odbiorców w kraju, w tym renomowanych firm zagranicznych.

Gospodarstwo posiada certyfikat GLOBAL G.A.P. – certyfikat Dobrych Praktyk Rolniczych.

 

ICB Pharma: Od kiedy stosuje Pan preparat do fizycznej eliminacji szkodników Siltac EC?

Stanisław Trzonkowski: Preparat Siltac w naszym gospodarstwie zaczęliśmy stosować właściwie z chwilą rozpoczęcia jego produkcji na skalę przemysłową. Nie pamiętam, ile to już lat minęło, ale na pewno sześć, może siedem. Siltac stosowaliśmy, stosujemy i myślę, że będziemy dalej stosować.

 

ICB Pharma: Dlaczego?

Stanisław Trzonkowski: Z tych wszystkich środków PRZĘDZIORKOBÓJCZYCH działających w sposób mechaniczny, W MOIM PRZEKONANIU, JEST TO NAJLEPSZY PREPARAT, NAJSKUTECZNIEJSZY.

 

ICB Pharma: Czy stosuje Pan w swoim gospodarstwie preparat  SIltac EC solo czy w mieszaninie z akarycydami?

Stanisław Trzonkowski: Stosowaliśmy go również w połączeniu z innymi środkami u nas na plantacjach. Mam na myśli Ortus – skutek był dobry, a jeszcze lepszy skutek osiągnęliśmy w połączeniu z Envidorem. Z działania preparatu jesteśmy zadowoleni. Są takie momenty w okresie wegetacji, szczególnie w okresie dojrzewania owoców, kiedy praktycznie nie ma czym popryskać, wtedy stosujemy Siltac.

 

ICB Pharma: Co według Pana wyróżnia Siltac?

Stanisław Trzonkowski: Stosowaliśmy inne preparaty o podobnym działaniu, Siltac jest u nas wyraźnie najskuteczniejszy, także tak, jak już wspomniałem, będziemy go stosować myślę i w przyszłości.

 

Gospodarstwo Ogrodnicze Stanisław Trzonkowski (krzewyjagodowe-podlaskie.org.pl)

Powrót

Masz pytanie?

Zapytaj eksperta Ukryj
crop@icbpharma.com
+48 531 707 704