Opatentowana technologia 3D-IPNS™ sprawia, że Siltac EC jest tak skuteczny w walce ze szkodnikami

3dipns logo

Jak działa 3D-IPNS™

Polimerowa sieć silikonowa, która powstaje na powierzchni ciała szkodników po aplikacji preparatu Siltac EC, powoduje unieruchomienie (immobilizację) żerujących owadów. Prowadzi to do wielokierunkowej blokady fizycznych funkcji życiowych, czyli szybkiego wyginięcia żerujących na roślinach owadów i roztoczy.

Uśmiercone owady przez kilka dni mogą pozostać przytwierdzone do liścia. Po tym czasie odpadają, np. podczas opadów deszczu.

W przeciwieństwie do większości tradycyjnych środków ochrony roślin, Siltac EC zwalcza szkodniki poprzez czysto fizyczne oddziaływanie, a nie w związku z ingerencją w ich biochemiczne procesy życiowe.

 

Grafika pokazująca działanie 3D-IPNS
3D-IPNS - logo

Efekt sieciowania

Polimerowa sieć silikonowa, która powstaje na powierzchni ciała szkodników po aplikacji preparatu Siltac EC

Grafika liścia
Najedź myszką tutaj

„Siltac EC to oryginalne i niewątpliwie przełomowe rozwiązanie w ochronie roślin przed szkodnikami. To przykład jak zaawansowana technologia chemiczna może przyczyniać się do postępu w rolnictwie i ogrodnictwie.”

dr Janusz Świętosławski

Technologia a nauka

Przełomowa technologia fizycznej eliminacji szkodników roślin uprawnych

Produkt Siltac EC wyprodukowano w oparciu o technologię 3D-IPNS™, opracowaną w laboratoriach firmy ICB Pharma i poddaną ochronie patentowej w wielu krajach. Technologia ta i zarazem produkt Siltac EC stanowią przełom i wprowadzają duży postęp w strategiach zwalczania szkodników roślin w Polsce i na świecie.

Wzór

Technologia 3D-IPNS™ polega na czysto fizycznym oddziaływaniu na szkodniki. Wchodzące w skład produktu specyficzne polimery silikonowe, w wyniku tzw. procesu sieciowania (kondensacji), tworzą na powierzchni ciała szkodnika siatkowatą, polimeryczną strukturę. Proces ten przebiega w sposób gwałtowny, natychmiast po aplikacji preparatu. Powstała struktura dokładnie oplata szkodniki w wyniku czego następuje ich immobilizacja, czyli ustanie fizycznych funkcji życiowych. W efekcie takiego działania szkodliwe owady i roztocza giną bardzo szybko, nawet w przeciągu kilku do kilkunastu minut.

W odróżnieniu od większości tradycyjnych środków ochrony roślin, które zwalczają szkodniki poprzez toksyczne oddziaływanie i ingerencje w procesy biochemiczne, technologia 3D-IPNS™ polega tylko i wyłącznie na działaniu fizycznym. Wpływa to znacząco na bezpieczeństwo ochrony roślin.

Rozwiń Zwiń

Zwiększ efektywność swoich zabiegów

Sprawdż co potrafi Siltac EC w mieszaninach z tradycyjnymi środkami ochrony roślin

dowiedz się więcej

Wykorzystaj Siltac EC w swoim przydomowym ogródku

Innowacyjna metoda zwalczania szkodników roślin w ogrodach

Sprawdź stronę bezpestycydow.pl
Siltac packshot